Menüü

virmalised.ee - ole õigel ajal õiges kohas

Virmalised Lauluväljakul 20.08.2014

Foto: Elar Lang / virmalised.ee / 20.08.2014

Loodusnähtuse nägemiseks või sellest hea pildi saamiseks on vaja olla õigel ajal õiges kohas. Kuna virmalisi Eestis näeb suhteliselt harva, on suur tõenäosus need maha magada.

Õigel ajal õiges kohas olemine võib olla ka õnnelik juhus. See leht on loodud selleks, et ei peaks jääma lootma "õnnelikule juhusele" vaid saaks ise kontrollida ja jälgida, millal see "õnnelik juhus" on tulemas ning siis selleks valmis olla.

Mis on virmalised?

Virmaliste olemus on Urmas Haud (Tartu Observatoorium) poolt selgitatud videos "Virmalised 17. - 18. märts 2015". Lisaks saab lühikese ülevaate vikipeediast vikipeedia artiklist.

Inglise keeles on selgitus virmaliste tekke kohta saadaval Per Byhring videos.

Virmaliste ennustus

Virmaliste ennustamisega ei suudeta endiselt eriti täpselt hakkama saada ja selles peitub ka mõnes mõttes virmaliste võlu - ei saa garanteerida, et pärast purset päikesel saab virmalisi näha ning mõnikord "tulevad virmalised justkui ei kusagilt". Pildistamise seisukohalt saab seega öelda - kui ei proovi, ei saa kindlasti.

Virmaliste tulekust saab teada mitmes etapis:

  1. Päikesepurse
  2. Purske jõudmine ACE satelliidini
  3. Purske jõudmine maale

Kes graafikuid mõistab lugeda, siis kõik loetletud etapid on vaatluse all.

Kust leida vajalik info ning kuidas tõlgendada graafikuid, ilmub aja jooksul ka siia saidile, kuid ajakohast ja adekvaatset infot tasub alati jälgida ka Facebook grupis "Eestimaa virmalised".

Kontakt

Küsimused või tagasiside selle veebilehega seoses võib saata e-kirjaga info ät virmalised.ee