Menüü

Teavitused saabuvatest virmalistest emailile

Miks ja mis see on?

Selleks, et saaksid olla õigel ajal õiges kohas (et jõuaks õigeks ajaks õigesse kohta) on olemas "alert ät virmalised punkt ee" postiloend (mailinglist).

See on "e-kirja" teenus, millele saab end registreerida (ja ka registreerimist tühistada). Kui oled registreerunud, antakse e-kirja vahendusel teada, et nüüd oleks aeg hakata uurima, kas taevas on selge ja kas fotoaparaadi akud on laetud.

Kui tihti ja mida saadetakse?

aurora forecast

Momendil on teavitused "Geomagnetic activity nowcast" (Allikas: AurorasNow! (Finnish Meteorological Institute)) põhised. See info uueneb iga 15min tagant ning kui info uuenemisel on midagi hoiatamisväärset (ja viimase tunni jooksul ei ole e-kirja välja saadetud), siis saadetakse selle kohta e-kiri. Teisisõnu - maksimaalselt 1 kord tunni jooksul ja seda juhul, kui on midagi tarka öelda.

Kiri saadetakse siis, kui vähemalt 6 asukoha järgmise tunni ("next-hour") prognoos on väärtusega kõrge (High) või vähemalt 2 asukoha prognoos väga kõrge (very high). E-kirja eesmärk on teada anda, et "midagi hakkab toimuma" - rohkema info saamiseks on mõistlik siirduda veebisaidile (virmalised.ee).

E-kiri ise näeb välja umbes selline:

2021-11-03 21:17:16 aurora alerts - https://aurorainfo.eu (en) or https://virmalised.ee (et)
Next hour magnetic forecast by cities:
Forecast level 'veryhigh': -
Forecast level 'high': Kevo, Maasi, Kilpisjärvi, Ivalo, Muonio, Sodankylä, Pello, Oulujärvi, Mekrijärvi, Hankasalmi, Nurmijärvi, Tartu
Forecast level 'moderate': -
Forecast level 'increased': -
Forecast level 'low': -

Track activity and changes on site https://aurorainfo.eu (en) or https://virmalised.ee (et)

Kuidas liituda?

Registreerisin aga midagi pole saadetud!?

Kui registreerisid end aga ühtegi e-kirja ei ole Sinuni jõudnud, võib sellel olla 2 põhjust:

Viimane automaatteavituse e-kiri saadeti välja:

...

Jube späm! Ei taha enam!

Kui kirju tuleb liiga palju või muul põhjusel ei soovi enam kirju saada, siis postiloendist välja astumiseks saada kiri aadressile alert-unsubscribe@virmalised.ee. Naudi vaikust! :)